Szeretettel köszöntjük óvodánk honlapján!

Óvodánk Kecskemét városközpontjában, a Szórakaténusz Játékmúzeum és Játszóház szomszédságában található 9 csoportos intézmény, melyre jellemző a homogén életkorú csoportszervezés.

Óvodai nevelésünk fő irányelve a művészetekre való nyitottság, esztétikum iránti fogékonyság, szeretetre való igény kialakítása a gyermekek szükségleteinek kielégítésével.

Nevelőtestületünk tagjai a szakmai igényesség mellett a művészetek iránt is érdeklődő pedagógusok. Mindehhez nagyfokú módszertani szabadság társul, ami a tervező munkában és a megvalósítás folyamatában is megnyilvánul.

A művészeti jelleg a mindennapokban a következőképpen jelenik meg:

Képzőművészet:

• Művészeti galériák rendezése és kiállítások megtekintése.
  • Vizuális tehetségműhely működtetése.
  • Kapcsolattartás helyi képzőművészekkel, alkotókkal, múzeumokkal.
  • Alkotópályázatokon való részvétel, műhelymunkák többek között a Szórakaténusz Játékmúzeum és Játszóházzal, Bozsó Gyűjteménnyel, stb.

Zeneművészet:

Népzene:

• Mihály-napi vásár; népdalénekes; néptáncbemutató
  • Élő népzenés farsangi táncház
  • Népi hangszerbemutató
  • Városi népdal – néptánc találkozón való részvétel
  • Fakultatív néptánc oktatás

Komolyzene:

• Adventi gyertyagyújtás: volt óvodásaink és művész tanárok hangszeres bemutatója
  • Alkalmi komolyzenés koncertek szervezése
  • Klasszikus zeneművek felhasználása a mindennapokban (altató zene, zenehallgatás, mesedramatizálás, bábjáték stb.)

Vers- és prózamondó művészet:

• Hagyományos Városi Versmondó Találkozó megszervezése
  • Dramatikus tehetségműhely működtetése
  • Városi találkozókon való részvétel (vers, mese, dramatikus és bábtalálkozó)
  • Színház és bábszínház látogatások

Kezdetektől törekszünk a meglévő hagyományok tovább örökítésére és újak kialakítására. Programjainkat áthatja a klasszikus és kortárs irodalmi és zenei igényes anyagválasztás. Ez jellemzi környezetünk esztétikumát is. Nagy hangsúlyt fektetünk a fenntartható környezet és környezettudatos nevelésre. Évek óta Zöld Óvoda vagyunk.

Ünnepeink, hagyományaink specifikumai:

• Mihály-napi vásár – népi kirakodóvásár, népi játékokkal, szülőkkel, gyerekek, portékáival
  • Adventi gyertyagyújtás – ünnepre hangolódás
  • Anyák napi meghitt percek – egyéni köszöntés
  • Évzáró helyett Családi nap, illetve nagycsoportosok búcsúzója

Támogatjuk óvodánk arculatába illő fakultatív programokat.

A szülőkkel a megszokott kapcsolattartási formákon kívül az Alapítványi Bálon és a Családi napokon is erősítjük az összetartozást. Ennek eredményeképpen a szülők magukénak érzik az intézményt.