Rendezvényeink

Óvodánkban fontos szerepet játszik a hagyományőrzés, a több száz éves magyar népi értékek megismertetése, továbbadása. Gondot fordítunk saját, óvodai hagyományainkra, jeles napjainkra is. Ezek közül a legfontosabbak:

Mihály napi vásár (szeptember)

Legnagyobb óvodai rendezvényünk. Udvarunkon a gyermekekkel és a szülőkkel felelevenítjük a régi vásári szokásokat. Nagycsoportosaink és helyi kézművesek árulják saját készítésű portékáikat.

Mikulásvárás (december)

A délelőtt folyamán minden csoportba ellátogat a Mikulás, zsákjában sok-sok ajándék lapul a gyerekek számára.

Adventi gyertyagyújtás (december)

Meghitt ünnepi ráhangolódással várjuk a szülőket, meggyújtjuk az Adventi koszorú negyedik gyertyáját, majd közös énekléssel kívánunk egymásnak kellemes ünnepet.

Farsang (február)

Játékos vidám délelőtt, melyen jelmezbe öltözve, élő népzenei táncházzal búcsúztatjuk a telet.

Szülők - Nevelők bálja

Minden év februárjában megrendezésre kerül. Bevételét a gyermekek játékaira, óvodánk szépítésére, fejlesztésére fordítjuk.

Március 15.-i nemzeti ünnep

Ünneplőbe öltözve, versekkel, énekekkel emlékezünk meg nemzeti ünnepünkről, majd ellátogatunk a Kossuth-szoborhoz.

Húsvét

Felelevenítjük az évszázados húsvéti szokásokat, különféle tojásfestési technikákat próbálunk ki.

Anyák napi köszöntés

A gyerekek ünneplőbe öltözve, egyénileg köszöntik édesanyjukat a meghitté varázsolt csoportszobában.

Gyermeknap

A gyermeknap délelőttjén színes, játékos programok várják a gyermekeket.

Családi nap

A nevelési év végén csoportonkénti közös kirándulást szervezünk a családoknak.

Évszakonként kiállítást szervezünk az óvoda galériájában. A névnapok, születésnapok megünneplése folyamatosan történik. Óvodánk nyitott, szívesen fogadjuk a szülőket rendezvényeinken, folyamatosan ápoljuk kapcsolatainkat.